Friday, 23/8/2019 | 11:11 UTC+2

Kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy

Post by relatedRelated post

Kredyt gotówkowy to obecnie jedna z najbardziej popularnych metod na pozyskanie dodatkowego zastrzyku gotówki. Jednak co należy zrobić i jakie warunki trzeba spełnić, aby ubiegać się o kredyt gotówkowy? Tego dowiesz się czytając poniższy artykuł. 

Proces ubiegania się o kredyt gotówkowy

  Pierwszym krokiem, który umożliwia ubieganie się o kredyt gotówkowy jest nasza zdolność i wiarygodność kredytowa. Jest to pewnego rodzaju zabezpieczenie dla banku, które umożliwia mu sprawdzenie, czy faktycznie jesteśmy w stanie spłacić kredyt, o który akurat się ubiegamy. Jeśli wszystko spłacane było na czas, bez żadnych opóźnień to dla banku bardzo dobra informacja. Dzięki niej jesteś dla nich w 100% wiarygodny. 

  Kolejnym krokiem przy ubieganiu się o kredyt gotówkowy jest przygotowanie niezbędnej dokumentacji, aby móc rozpocząć całą procedurę kredytową. Dokumentami, które musisz przygotować są: dokument tożsamości (zazwyczaj dowód osobisty i prawo jazdy) oraz zaświadczenie o dochodach. Jeśli o kredyt gotówkowy ubiegasz się w banku, w którym posiadasz konto i są tam regularne wpływy być może nie będziesz musiał przedstawiać zaświadczenia o dochodach. I to chyba w zasadzie cały proces ubiegania się o kredyt gotówkowy. Jeśli Twoja zdolność kredytowa jest dobrze oceniona i nie posiadasz negatywnych wpisów w BIK to jest spore prawdopodobieństwo, że otrzymasz taki kredyt bez przeszkód. Jednak, gdyby okazało się, że masz jakiś negatywny wpis to może być ciężko z uzyskaniem kredytu gotówkowego.

  Podsumowując, na chwilę obecną banki bardzo uprościły procedurę kredytową, bo dla nich tzw. chwilówki stały się konkurencją.

About

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *