Wednesday, 16/10/2019 | 6:20 UTC+2

Jak zdobyć pracę przedstawiciela handlowego

Post by relatedRelated post

Zawodów jest na rynku jest coraz więcej i wciąż przybywają nowe. Większość z nich wymaga wysoko rozwiniętych umiejętności interpersonalnych. To cechy nowoczesnego rynku pracy, gdzie człowiek i umiejętności są niezwykle cenione, zwłaszcza wtedy, gdy nie posiada ich wiele osób. Niewątpliwie taką umiejętnością jest sprzedaż – cecha przyszłości. To właśnie ludzie nią obdarzeni prawdopodobnie będą na rynku doceniani przez wiele kolejnych lat.

Kim jest przedstawiciel handlowy

Zawód przedstawiciela handlowego jest znany od lat. Już w latach 90-tych XX wieku zyskał on na popularności w naszym kraju. Masowy rozwój nowo powstających firm spowodował, że zaczęły one poszukiwać osób do sprzedawania swoich produktów. Przedstawiciele handlowi otrzymywali więc swój służbowy samochód i ruszali w czasem nawet kilkudniowe trasy po Polsce.

Jakie cechy są kluczowe ?

Przedstawiciel handlowy musi wykazywać się dużą odpornością psychiczną. Często zawód ten wiąże się z koniecznością pozostawienia rodziny na długie tygodnie w domu. Częste podróże to codzienność takiej osoby. Na szczęście dziś pracować można wszędzie, więc czas spędzony w podróżowaniu również może być efektywnie wykorzystany, na przykład na rozmowy z klientem i umawianie kolejnych spotkań. Przydają się cechy takie jak asertywność oraz determinacja w dążeniu do sukcesu. Nie zawsze klient powie „tak” już przy pierwszym kontakcie, dlatego przedstawiciel handlowy powinien umieć ponawiać swoje próby z równym zapałem.

Co zrobić, by otrzymać taką pracę ?

Przede wszystkim trzeba dobrze zaprezentować się swojemu przyszłemu pracodawcy. Człowiek, który potrafi „sprzedać siebie” prawdopodobnie będzie potrafił też sprzedawać firmowe produkty. Z reguły wymagane jest wyższe wykształcenie i ukończone studia, najlepiej o biznesowym profilu. Taki pracownik może liczyć na stałą pensję oraz prowizje za sprzedany produkt. Jej wysokość jest uzależniona od polityki danej firmy. Taka praca najczęściej wiąże się też z otrzymaniem służbowego auta.

Dziś, podobnie jak 20 lat temu firmy gorączkowo poszukują osób do sprzedaży. Jest to jedna z najbardziej cenionych umiejętności. Kto się nią wykazuje, nie będzie miał kłopotu ze znalezieniem zatrudnienia.

About

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *