Wednesday, 16/10/2019 | 6:20 UTC+2

Jak się porozumieć, żeby uratować małżeństwo

Jak się porozumieć, żeby uratować małżeństwo

Post by relatedRelated post

Jeżeli chcesz uratować swoje małżeństwo, tutaj znajdziesz wskazówki jak porozumieć się ze swoim partnerem. Uzbrój się w następujące „narzędzia” – czas, ugodowe nastawienie, cierpliwość i zrozumienie.

Kroki

 1. Aby wzmocnić więź między wami, wyznacz czas w ciągu dnia, który będziesz spędzać tylko z partnerem.

 2. Zawsze poświęcaj mu pełną uwagę, czy to w trakcie rozmowy, czy podczas rozwiązywania problemu.

 3. Uważnie słuchaj swojego partnera. Utrzymuj kontakt wzrokowy i bądź otwarty. Staraj się poczuć to, co próbuje przekazać Ci słowami. Liczy się wszystko – wyraz twarzy, ton głosu, mowa ciała, słowa.

 4. Aby uniknąć nieporozumień, ostrożnie dobieraj słowa w trakcie rozmowy.

 5. Nie daj się ponieść emocjom.

 6. Zamiast wyładowywać swój gniew na partnerze, spróbuj zrobić to na papierze. Często zdarza się, że żałujemy słów wypowiedzianych w gniewie.

 7. Zwracaj uwagę na to, co pozytywne, a nie na to co negatywne.

 8. Jeżeli jest coś, co irytuje Cię w partnerze, na przykład to, że zawsze rzuca mokry ręcznik na łóżko, to nie zwracaj mu uwagi zaczynając zdanie od „nienawidzę kiedy…”. Zamiast tego powiedz tak: „Naprawdę lubię, kiedy wieszasz swój ręcznik na wieszaku.”.

 9. Kiedy nie podoba Ci się sukienka, którą chce założyć Twoja partnerka, zamiast powiedzieć jej że wygląda w niej grubo, zaproponuj jej, żeby założyła tą, która Tobie się podoba. Uzasadnij to mówiąc, że wygląda w niej bardziej seksownie.

 10. Mówi się, że najlepszym sposobem na wygranie kłótni, jest jej uniknięcie. Jest w tym wiele prawdy! Kiedy widzimy, że dyskusja się zaostrza, powinniśmy się z niej wycofać.

 11. Najgorszym sposobem demonstrowania uczuć są krzyk i płacz. Mogą one jedynie wywołać poczucie krzywdy, zdezorientowania, a nawet porażki.

 12. Nigdy nie wyciągaj spraw o które kłóciliście się w przeszłości. Nie ważne jak bardzo masz na to ochotę.

 13. Nie wahaj się użyć słowa „przepraszam”. Jest to magiczne słowo, które załagodzi każdy spór.

 14. Nie obwiniajcie siebie nawzajem. Jeżeli myślisz, że uratujesz swoje małżeństwo zrzucając całą winę na partnera, to jesteś w potwornym błędzie.

Wskazówki

 • Urąganie, gardzenie, komentowanie i drażnienie nie są dobrymi sposobami na uratowanie małżeństwa. Ci, którzy krzywdzą swoich partnerów werbalnie, często kończą prosząc o pomoc w sądzie, po otrzymaniu pozwu o rozwód.. Naucz się szanować swojego partnera i traktuj go tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

About

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *