Wednesday, 16/10/2019 | 6:19 UTC+2

Jak rozsądnie używać karty kredytowej

Jak rozsądnie używać karty kredytowej

Post by relatedRelated post

W dzisiejszym czasach karta kredytowa to rzecz niezbędna. Mimo że jest ona bardzo użyteczna i praktyczna, to jednak daje posiadaczowi ogromną zdolność nabywczą, którą bardzo łatwo nadużyć, powodując problemy finansowe. W taką pułapkę wpada setki tysięcy ludzi rocznie.

  1. Zdaj sobie sprawę z tego, że jednym z powodów nadużywania kart kredytowych jest brak zrozumienia sposobu w jaki działają. Są to niezabezpieczone pożyczki. Dzięki nim możesz korzystać z pieniędzy należących do danego banku. Wielu ludzi uważa je za swoje, podczas gdy jest to suma, którą bank chce ci tylko pożyczyć. Wszystko co pożyczysz, musi oczywiście być spłacone wraz z niemałymi odsetkami. Użycie kart kredytowych jest więc kosztowne. W wielu przypadkach dana rzecz może cię kosztować dwa razy więcej, kiedy doda się do ceny narzucone odsetki.

  2. Zrozum, że wiele osób uważa, że aby być niespłacalnym trzeba się zadłużyć na naprawdę dużą sumę. To nieprawda. Zawsze bądź rozsądny, operując swoją kartą kredytową. Możesz sobie zbudować naprawdę porządną historię kredytową, używając tylko jednej czy dwóch kart w ciągu kilku lat. Nie ma takiej potrzeby, abyś brał każdą możliwą pożyczkę tylko po to, by pokazać swoim wierzycielom, że możesz ich spłacić na czas. Tak naprawdę zbyt wiele kart kredytowych i pożyczek działa przeciwko tobie. Pamiętaj, spłacanie jednej pożyczki drugą nigdy nie jest dobrym wyjściem!

  3. Rozsądek to podstawa. Przez karty kredytowe wydaje Ci się, że stać cię na coś, podczas gdy rzeczywistość jest zupełnie inna. To że nosisz ze sobą kartę kredytową (niezabezpieczoną pożyczkę w wysokości np. 5000 zł) wcale nie oznacza, że możesz ją przeznaczyć na zbytki. Jeśli jesteś impulsywny, karty kredytowe mogą być twoim największym wrogiem. Nigdy nie kupuj za ich pomocą rzeczy, których nie jesteś w stanie spłacić w krótkim okresie czasu. Używaj ich dla wygody i w nagłych przypadkach.

About

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *