Monday, 22/4/2019 | 7:03 UTC+2

Jak pozbyć się cieni pod oczami

cienie pod oczami

Post by relatedRelated post

W pewnym momencie każdego z nas dotyka problem cieni pod oczami. Dla niektórych z nas, podkowy pod oczami są nieustanną zmorą. Czasem cienie pod oczami mogą być oznaką innej choroby, ale zazwyczaj jest to po prostu jakaś alergia, oznaka zmęczenia albo na nieszczęście mogłeś odziedziczyć to po swoich przodkach. Nie ważne co jest tego przyczyną, bo możesz zmniejszyć cienie pod oczami lub całkowicie je zredukować.

Kroki

 1. Umów się ze swoim lekarzem na test krwi. Ustal czy ta sytuacja jest dziedziczna. „Ciemne obwódki” są często zależne od twoich przodków. Nie znaczy to jednak, że nie możesz już w takim razie nic z tym zrobić, ale powinieneś się przygotować na minimalną poprawę. Może to być również lekkimi pozostałościami węglowymi po niekompletnym trawieniu białek. Może to wynikać z niewystarczającego kwasu solnego w twoim żołądku, które może być spowodowane przede wszystkim przez brak B6 i kwasu foliowego. Około 30% populacji nie pochłania regularnie B6 i kwasu foliowego i musi brać w różnych formach, np. tabletkach.

 2. Zidentyfikuj alergeny. Alergie mogą być główną przyczyną dziwnych cieni pod oczami. Jeśli to jest właśnie przyczyną twoich problemów, musisz po prostu wyleczyć lub usunąć ten alergen(rzecz na którą masz alergie). Sezonowe alergie, takie jak katar sienny, leczone są często lekami na receptę. Dla innych typów alergii najlepsze jest po prostu unikanie takich alergenów. Jeśli te cienie lub poduszki są ciągle, może to być niewykryte uczulenie na jedzenie lub jakaś alergia na coś w twoim domu lub miejscu pracy. Porozmawiaj z dermatologiem, żeby pomógł ci zidentyfikować co jest twoim problemem. Alergicy mają często mają niedobór B6, kwasu foliowego i B12. Przyjmowanie multiwitaminy może pomóc alergii, jak i również cieniom pod oczami.

 3. Dużo śpij w nocy. Dokładnie nie wiadomo dlaczego zły sen lub nieprzespana noc, odbija się pojawieniem ciemnych cieni pod oczami, ale wszyscy widzieliśmy u kogoś innego lub choćby u siebie, że coś takiego się robi. Z jednej strony niedobór snu sprawia, że mamy bladą cerę (co wzmacnia widoczność cieni). Odkryj jak dużo czasu potrzebujesz, żeby się wyspać(zazwyczaj około 7-9 godz. w nocy, ale to się różni w zależności od człowieka) i próbuj wysypiać się tyle regularnie przez kilka tygodni, żeby zobaczyć czy to tobie pomoże. Pamiętaj, że alkohol i narkotyki mogą zadziałać odwrotnie na Twój sen: unikaj tych produktów, albo bądź wstrzemięźliwy w ich użyciu. Brak snu połączony z małą ilością witamin może doprowadzić do zmniejszenia funkcji nadnerczy. Im bardziej jest obniżona praca nadnerczy, tym mniej witaminy B6 twój organizm jest w stanie pochłonąć, gorzej pracują gruczoły nadnerczy i niestety zamykasz się w błędnym kole. Sen, regularne przyjmowanie witamin i dobre wsparcie magnezu/wapnia w postaci mleka albo dobrego mineralnego suplementu pomogą odnowić pracę nadnerczy. Więc, jeśli chcesz przełamać ten cykl i pozbyć się ciemnych cieni pod oczami, musisz zredukować ilość stresu, spać więcej i przyjmować odpowiednie witaminy, żeby wesprzeć ogólne funkcjonowanie nadnerczy.

 4. Dbaj o skórę podczas snu. Jest duży wybór maseczek na twarz na całą noc, które mogą być pomocne w redukowaniu poduszek, czy cieni pod oczami, ale możesz przygotować także własną. Chwilę przed pójściem spać, zmocz delikatnie ręczniczek w zimnej wodzie. Wyciśnij nadmiar wody i przyłóż pod oczy na noc. Dbanie o cerę może pomóc, ale prawdziwym problemem może być też słabe wchłanianie przez Twój organizm witamin i minerałów. Wizyta u lekarza może pomóc szczególnie tym, którzy cierpią na inne dolegliwości takie jak bóle, które pojawiają się i dochodzą, i ogólne złe samopoczucie.

 5. Nałóż schłodzone torebki po herbacie, kostkę lodu zawiń w jakąś suchą szmatkę, albo przykładaj plastry ogórka codziennie. Udowodniono, że teina zawarta w herbacie może zredukować spuchnięcia i cienie pod oczami, a plastry ogórka były od dawna używane do zmniejszania poduszek i odcienia skóry pod oczami. Połóż się, najlepiej z rana, pozostaw świeże plastry z ogórka lub schłodzone, wilgotne torebki po herbacie(możesz je włożyć do zamrażalnika na noc i nad ranem będą gotowe)na oczach na ok.10-15 min. Miej zamknięte oczy.

 6. Spróbuj zrelaksować skórę pod oczami. Możesz to zrobić poprzez zmoczenie wacika i schłodzenie go trochę. Powinieneś przecierać nim pod oczami w miejscach gdzie występują cienie. Gdy to robisz- zamknij oczy.

 7. Nałóż krem pod oczy z Wit.K i retinolem. Ciemne cienie mogą być spowodowane przez brak witaminy K. Niezależnie od przyczyny, ostatnie badania udowodniły, że kremy zawierające te dwa składniki, mogą zmniejszać spuchnięcia i cienie pod oczami. Największe efekty daje jednak codzienne stosowanie przez dłuższy okres czasu.

 8. Nie pocieraj oczu. Zazwyczaj alergie powodują, że pocieramy często oczy. Bez względu na przyczynę, staraj się tego unikać. Pocieranie podrażnia skórę i mogą pęknąć Tobie malutkie kapilary pod skórą, które spowodują i poduszeczki i cienie pod oczami.

 9. Jedz zdrową żywność i zrównoważone posiłki, bierz witaminy i pij dużo wody. Wiele kosmetycznych problemów bardzo często występuje przez brak witamin. Ciemne cienie i poduszeczki pod oczami są spowodowane brakiem witaminy K i antyoksydantów. Także brak witaminy B12(związany często z anemią) może powodować występowanie ciemnych cieni pod oczami. Jedz dużo warzyw i owoców- zwłaszcza kapustę, szpinak i wiele innych zielonych, liściastych warzyw- bierz suplement z witaminami, jeśli to potrzebne. Pij odpowiednie płyny, żeby usprawnić krążenie.

 10. Zmniejsz użycie soli. Nadmiar soli powoduje zatrzymywanie się wody w organizmie, a to też może powodować poduszeczki pod oczami. Za dużo soli może także pogorszyć krążenie i spowodować, że naczynia krwionośne pod skórą będą bardziej niebieskie i widoczne.

 11. Rzuć paleniePalenie sprawia, że palacze mają częściej problemy z naczynkami krwionośnymi, które mogą nie tylko utrudnić Tobie życie, ale sprawić że będą one bardziej widoczne.

 12. Przykryj ten problem kosmetykami. Jeśli nic innego nie pomaga, użyj korektora o odcieniu żółtym, bądź brzoskwiniowym, który ukryje Twoje problemy pod oczami. Różowe z drugiej strony, mogą sprawić, że cienie będą bardziej widoczne. Po nałożeniu korektora, przyprósz lekko to miejsce transparentnym pudrem.

Wskazówki

 • Wypijaj 2 szklanki soku z żurawin codziennie, najlepiej jak byś to pił co najmniej tydzień, bo dopiero wtedy możesz zauważyć różnicę.

 • Alergie pokarmowe odgrywają bardzo ważną rolę w pojawianiu się cieni pod oczami. Przetworzone jedzenie wraz ze sztucznym kolorem i konserwantami, tak samo jak alergie na przetwory mleczne, mogą spowodować ten problem.

 • Przejrzyj wszystkie informacje o domowych lekarstwach w Internecie. Gdy najbardziej popularne są torebki po herbacie i plastry po ogórkach, można znaleźć też wiele innych metod, mniej popularnych. Przetestuj je, może akurat Tobie pomogą.

 • Krem z witaminą K pomaga w zwalczaniu cieni pod oczami.

 • Krojenie cebuli może pomóc w wypłakaniu, co pomoże Twoim oczom. Nie jest jednak polecane krojenie cebuli codziennie, ale co jakiś czas. Od razu po tym, nałożenie torebki po herbacie może pomóc w zredukowaniu opuchnięć. Może nie zejdą natychmiast, ale jest szansa, że po jakimś okresie stosowania zejdą.

 • Innym sposobem jest włożenie dwóch łyżeczek do zamrażarki i przyłożenie do oczu, Aż do momentu, kiedy się nagrzeją z powrotem. Zrób to ponownie, jeśli zajdzie taka potrzeba.

 • Cienie mogą być również spowodowane przez powiększone żyłki pod skórą. Spróbuj brania myszopłochu. To zioło(używane do leczenia słabego krążenia, hemoroidów i żylaków), przyjmowane codziennie, jest także pomocne w leczeniu cieni pod oczami.

 • Nakładaj krem przeciwsłoneczny pod oczami. Nakładaj silniejszy filtr pod oczy niż na twarz. Skóra pod oczami nie opali się tak szybko jak reszta twarzy, więc Twoje cienie w rzeczywistości będą wglądały na jaśniejsze.

 • Wykonuj ćwiczenia oczu. Poprzez poprawę krążenia może odmłodzić to Twoje oczy.

 • Wiele kosmetyków zawiera już w sobie filtr przeciwsłoneczny. Dokładnie czytaj ulotki, żeby dowiedzieć się czy chronisz swoją skórę wystarczająco. Zazwyczaj zawierają filtr przeciwsłoneczny 10-15%.

Ostrzeżenia

 • Uważaj jakiej torebki po jakiej herbacie używasz. Jeśli masz alergię, torebka po rumianku może sprawić, że oczy Tobie spuchną.

 • Nie mocz, ani nie nakładaj na oczu kostki lodu na dłużej niż na kilka sekund.

 • Uważaj nakładając na oczy nowy kosmetyk, bądź domowe lekarstwo. Jeśli Twój wygląd zaczyna się pogarszać, lub zaczynasz zauważać cokolwiek złego, przestań stosowanie tego natychmiastowo i skontaktuj się z lekarzem, albo dermatologiem, w razie wystąpienia ostrych, lub ciągłych dolegliwości.

 • Skonsultuj się z lekarzem przed zastosowaniem drogiej lub inwazyjnej metody.

 • Wszyscy powinniśmy używać kremów przeciwsłonecznych codziennie, ale jeśli nie zazwyczaj ich nie używasz do twarzy, nie zapominaj chociaż o skórze pod oczami.

About

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *