Monday, 22/4/2019 | 7:02 UTC+2

Jak malować oczy gdy nosisz okulary

Makijaż pod okulary

Post by relatedRelated post

Okulary przyciągają uwagę do oczu i zmieniają ich wygląd. Zwykły makijaż może się nie sprawdzić gdy na co dzień nosisz okulary. Oto kilka prostych porad dla okularnic.

Kroki

  1. Przyjrzyj się swoim oczom. Jak wyglądają w okularach? Czy wydają się większe, czy mniejsze? Odpowiedni makijaż musi być dostosowany do rodzaju szkieł.

  2. Przyrzyj się oprawkom. Jak bardzo są wyraziste? Im bardziej wyraziste oprawki, tym łagodniejszy powinien być makijaż. Jeżeli masz stonowane, delikatne oprawki, możesz nieco zaszaleć.

  3. Dostosuj swoje kosmetyki do nowej sytuacji. Wybieraj raczej kremowe cienie niż te sypkie, które mają tendencje do kruszenia się i osiadania na szkłach. Zmień również maskarę na wodoodporną. Unikniesz w ten sposób zabrudzeń i smug na okularach. Możesz również zadbać o to by zakupić podkład mineralny, a nie w kremie. Gdy nosisz okulary, oleisty kremowy podkład rozmazuje się na nosie.

Wskazówki

  • Dbaj o wygląd swoich brwi. Okulary sprawiają, że są o wiele bardziej zauważalne. Najlepszy kształt brwi dla okularów to lekki lub ostry trójkąt. Unikaj modelowania brwi w łuk.

  • Zamaskuj cienie pod oczami używając jasnego korektora. Oprawki często rzucają cień na spód oka sprawiając, że cienie jeszcze się pogłębiają. Szkła, które powiększają oczy natomiast sprawiają, że kazdą niedoskonałość widać o wiele wyraźniej.

  • Używaj jasnych i delikatnych cieni. Zwłaszcza przy oprawkach zmniejszających oczy, zminimalizuj ilość ciemnego cienia. Ogranicz go do kącików oczu i załamania powieki. Nałóż rozjaśniający cień pod linią brwi.

  • Jeżeli korzystasz z eyelinera to zadbaj o to by płynnie połączyć go z cieniami. Okulary sprawią, że wyrazista kreska będzie wyglądać ordynarnie. Możesz również używać jasnych eyelinerów, biały eyeliner użyty w kącikach oczu, otworzy je i rozjaśni.

  • Nie nakładaj zbyt dużo maskary i zadbaj o to by rzęsy się nie posklejały i nie było na nich grudek. Jak już wspomniałam, okulary sprawiają, że każde niedociągnięcie widać jak na dłoni.

About

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *