Thursday, 20/6/2019 | 6:13 UTC+2

Jak korzystać z bidetu

Jak korzystać z bidetu

Post by relatedRelated post

Możliwe, że podróżując po Europie, Ameryce Łacińskiej, Azji lub Bliskim Wschodzie, pewnego dnia natkniesz się w łazience na bidet. Zwykle jest to rodzaj niskiej umywalki stojący obok toalety i służy do umycia części intymnych po skorzystaniu z toalety. Choć pierwsze spotkanie z bidetem może być nieco onieśmielające, bidety są proste (i higieniczne) w obsłudze.

Najpierw skorzystaj z toalety, a dopiero potem z bidetu. Choć wielu ludzi wierzy, że bidet jest higienicznym substytutem papieru toaletowego, wielu korzysta z obu tych rozwiązań.

 1. Usiądź na bidecie. W najnowszych typach bidetów, możliwe jest siedzenie twarzą, lub tyłem do kurków. Niewątpliwie łatwiej jest kontrolować strumień i temperaturę wody siedząc na wprost kurków. Jednak jeśli nosisz spodnie musiałbyś je zdjąć chcąc usiąść na bidecie okrakiem. Istnieje szeroka gama wzorów bidetów, więc ustawienie kurków oraz potrzeba umycia odpowiedniej części ciała może zadecydować o sposobie siadania.

 2. Dostosuj temperaturę i strumień wody. Bądź ostrożny odkręcając kurek z gorącą wodą, gdyż z niektórych bidetów leje się bardzo gorąca woda nawet przy delikatnym przesunięciu kurka. Upewnij się, że wiesz, w którym kierunku poleci woda, w przeciwnym razie zaskoczy cię prysznic.

 3. Usiądź nad wylewką tak, aby woda obmyła odpowiednią część ciała. Zwróć uwagę, że w większości bidety nie mają siedzeń, mimo to można usiąść na ich krawędzi. Niektóre bidety nie mają oddzielnej wylewki, zamiast tego mają kurek, który napełnia naczynie wodą tak, jak w przypadku umywalki.

 4. Umyj krocze. Zwykle, strumień wody podmywa odpowiednią część, więc nie musisz używać rąk. Jeżeli nie ma wylewki, musisz podmyć się ręcznie, tak jak pod prysznicem.

 5. Osusz skórę. Niektóre bidety mają wbudowaną suszarkę, ale najczęściej należy wytrzeć się papierem toaletowym. Obok wielu bidetów często wisi ręcznik, ale jest on zwykle przeznaczony do wytarcia rąk.

 6. Opłucz bidet wodą o niskim ciśnieniu. W ten sposób bidet pozostanie czysty i świeży.

 7. Umyj ręce wodą z mydłem, tak jak zrobiłbyś po skorzystaniu z toalety.

Osoby starsze, chore, lub z ograniczoną możliwością poruszania się, mogą używać bidetu, gdy korzystanie z wanny lub prysznica jest dla nich niewygodne lub niebezpieczne.

 • Bidety są szczególnie przydatne dla ludzi cierpiących z powodu hemoroidów, gdyż zmniejszają potrzebę podcierania się.

 • Korzystanie z bidetu może pomóc kobietom zapobiec albo zmniejszyć częstotliwość występowania infekcji dróg moczowo-płciowych.

 • Można skorzystać z bidetu, aby umyć stopy.

Bądź ostrożny regulując temperaturę i strumień wody, aby się nie oparzyć lub oblać.

 • Nie zaleca się picia wody z bidetu, woda może nie być wystarczająco czysta.

 • Po oddaniu stolca podetrzyj się przynajmniej raz zanim skorzystasz z bidetu. Zapchany bidet może być odpychający dla następnej osoby.

 • Jeżeli przebywasz w kraju, gdzie warunki sanitarne są niepewne, powstrzymaj się od korzystania z bidetu jeśli twoja skóra podrażniona lub uszkodzona, aby zapobiec infekcji.

 

About

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *