Monday, 22/4/2019 | 7:02 UTC+2

Jak dobierać ubrania do kształtu sylwetki

Jak się ubierać

Post by relatedRelated post

Zdefiniuj swój kształt i dowiedz się jakie ubrania do niego pasują.

 1. Rożek: szerokie ramiona i wąskie biodra; sylwetka atletki lub pływaczki.

 2. Klepsydra: zaokrąglone kształty z wąską talią; szerokość bioder i biustu jest mniej więcej taka sama; jeżeli tyjesz to dodatkowe kilogramy rozkładają się równo w biuście i biodrach, a talia nadal pozostaje wyraźna.

 3. Gruszka: dolna część ciała większa od górnej; niezbyt duży biust i wąskie ramiona oraz szerokie biodra i uda; jeżeli tyjesz to w dolnych partiach ciała.

 4. Chłopięca sylwetka (inaczej prostokąt): nie masz wyraźnej talii, a biust i biodra są mniej więcej równe; Twój biut nie jest zbyt duży w stosunku do całej sylwetki; jeżeli tyjesz to twój kształt się nie zmienia.

 5. Jabłko: masz spory brzuch i szerokie biodra; twoja talia nie jest wyraźnie zarysowana; jeżeli tyjesz to przede wszystkim w talii.

  Typy sylwetek

  Typy sylwetek

  Jak się ubierać w zgodzie z kształtem ciała?

  • Rożek: musisz zbalansować swoją sylwetkę i odwrócić uwagę od nadmiernie szerokich ramion; noś wyraźne i odważne kolory na dole, szerokie spódnice, spódnice z falbankami; by optycznie poszerzyć biodra wybieraj spodnie i spódnice z dużą ilością detali (jak kieszenie, guziki czy marszczenia); dla kontrastu zminimalizuj detale przy bluzkach; noś dopasowane topy z głebokimi okrągłymi dekoltami lub dekoltami w serek; unikaj ciężkich, dużych naszyjników i chust.

  • Klepsydra: możesz nosić prawie wszystko; podkreślaj swoją talię i dekolt (pochwal się swoimi kobiecymi kształtami); najlepsze spodnie dla Ciebie mają lekko rozszerzone u dołu lub proste nogawki; unikaj nadmiernej ilości detali w okolicy biustu i bioder oraz ciężkich materiałów; jeżeli masz niezbyt wysportowane ramiona nie noś topów z cienkimi ramiączkami.

  • Gruszka: musisz odwrócić uwagę od bioder; noś spódnice w kształcie trapezu z wysokim stanem i spodnie w ciemnych kolorach, które roszerzają się za kolanami; unikaj kieszeni i szwów na biodrach; topy i żakiety, które nosisz nie powinny się kończyć w twoim najszerszym miejscu, dobieraj je tak by nie były zbyt długie, mogą mieć sporo detali, wyraźne wzory, odwązne kolory i duże kołnierze (to przyciągnie uwagę ku górze i zbalansuje sylwetkę); możesz dobierać duże, ciężkie naszyjniki lub szale; noś dekolty w łódeczkę lub w kształcie litery A i krótkie rękawki lub rękawy w długości 3/4; wybieraj buty na platformach, które wydłużą twoje nogi lub botki, które wyszczuplą łydki.

  • Chłopięca sylwetka: wybieraj ubrania z detalami przy biuście i biodrach (jak sukienki z kieszeniami lub z wysoką talią i marszczeniem na biuście); podkreśl talię szerokim paskiem; pomogą ci dopasowane żakiety z kieszeniami i szerokimi kołnierzami wiązane w pasie; możesz z powodzeniem nosić obcisłe dżinsy z niskim stanem; wybieraj buty na wysokim obcasie (sprawią że twoja sylwetka przyjmie kształt litery S – wypniesz pupę i biust); jeżeli jesteś wysportowana, noś topy bez ramiączek; możesz również nosić kamizelki na koszule; twoje topy powinny być wyraziste i kolorowe; nie musisz obawiać się wzorów i akcesoriów.

  • Jabłko: noś sukienki i topy z dużym dekoltem i odcięte pod biustem (by łagodnie maskowały brzuch); żakiety powinny być zapinane na jeden guzik lub wiązane pod biustem, unikaj kieszeni (sprawią, że będziesz wyglądała na większą); sukienki i spódnice powinny być za kolano; noś spodnie z rozszerzanymi nogawkami lub proste, ale nie obcisłe; wybieraj buty na koturnie lub obcasie, które nadadzą sylwetce lekkości.

   Jak się ubierać w zgodzie z kształtem ciała

   Jak się ubierać w zgodzie z kształtem ciała

About

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *