Friday, 23/8/2019 | 11:11 UTC+2

Czym jest catering dietetyczny?

catering dietetyczny poznan

Post by relatedRelated post

W dzisiejszych czasach, w natłoku codziennych obowiązków, coraz trudniej jest zadbać nam o zdrowe odżywianie i dotrzymać swojej diety. Zakupy, przygotowanie posiłków  na cały dzień, do tego treningi, a oprócz tego jeszcze praca, dom, rodzina. Ciągły brak czasu odbiera nam możliwość utrzymania zdrowych nawyków żywieniowych. Z pomocą przychodzą nam firmy, które oferują catering dietetyczny, czyli tzw. „dietę pudełkową” z dostawą do domu. Na czym to polega i czy warto powierzyć komuś przygotowanie naszych codziennych posiłków?

Catering dietetyczny staje się coraz bardziej popularny wśród Polaków. Jego najważniejszą zaletą jest oszczędność czasu, którego nie musimy tracić na sporządzenie listy zakupów, pójście do sklepu i samo przygotowanie posiłków. Oprócz tego nie każdy posiada dryg do gotowania, więc rozwiązanie, gdzie kucharze specjaliści zrobią to za nas, jest idealne. Nie musimy martwić się, że czegoś zjemy za dużo, wyliczać kalorie wszystkiego z osobna, czy sprawdzać wszędzie zawartość tłuszczu. To wszystko mamy już gotowe, dzięki dietetykom, którzy dostosowują odpowiednio zbilansowane posiłki do naszych indywidualnych potrzeb. Menu przewiduje zwykle 5 dań, nam pozostaje zjeść je o odpowiednich godzinach, by dieta była regularna. Wszystkie dania są odpowiednio zapakowane w pojemniki, dzięki którym żywność zachowuje swoją świeżość. Poszczególne posiłki bez problemu podgrzać możemy w mikrofali czy piekarniku, bez konieczności przekładania ich do innego naczynia.
Firmy, które proponują nam „dietę pudełkową”, oferują różnego rodzaju menu – najbardziej popularne są te dietetyczne: 1000, 1200 i 1500 kalorii, a także dieta oczyszczająca. Oczywiście nie tylko osoby chcące schudnąć mogą korzystać z tego rodzaju cateringu. Usługi te skierowane są również do osób cierpiących na różne choroby, do których zaliczyć możemy cukrzycę, nadciśnienie, podwyższony poziom cholesterolu czy typowe schorzenia układu pokarmowego jak zaburzenia pracy wątroby, wrzody.
Cena cateringu dietetycznego nie powinna stanowić problemu dla przeciętnego człowieka. Gdyby podliczyć wydatki związane z samodzielnym przygotowaniem posiłków (produkty, woda, prąd, gaz), a także doliczyć do tego czas, który byśmy poświęcili, stwierdzimy, że to uczciwa kwota. Biorąc pod uwagę także efekty jakie przynosi catering dietetyczny, wiemy że warto korzystać z przedstawionych usług.

About

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *